Εφημερίδα ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ "Ιβανώφειο: Παιδιά με και χωρίς αυτισμό προπονούνται μαζί στο τζούντο"

To Ιnclude συνεχίζει το έργο του με όραμα την ανάδειξη καινοτόμων συμπεριληπτικών πρακτικών με επιστημονική τεκμηρίωση. Όραμα των μελών του είναι να αναπτύξει την εργαλειοθήκη του προς όφελος της συμπερίληψης σε όλες τις εκφάνσεις της ανθρώπινης δραστηριότητας , με το Thess INTEC - Thessaloniki Innovation & Technology Center το Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννη Σ. Λάτση συνεχίζουμε για την ανάδειξη της κοινωνικής καινοτομίας

Εξαιρετικό το αφιέρωμα της ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Η πρόοδος όλων των παιδιών χωρίς αποκλεισμούς είναι πρόοδος για όλους προς ένα βιώσιμο μέλλον! Συνεχίζουμε ευχαριστώντας όσους πιστεύουνε και στηρίζουνε την κοινωνική αυτή καινοτομία .

Το Δάσκαλο Sampson Sampson ,το πρόγραμμα Σημεία Στήριξης - Points of Support ,το Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννη Σ. Λάτση ,το Ν.Γ.Σ. Ηρακλής και τις εκδόσεις ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΓΡΑΦΗΜΑ (GRAFIMA PUBL.) για την έκδοση του βιβλίου ¨Mαθαίνω να πέφτω, να σηκώνομαι, να διεκδικώ" που διαμοιράστηκε σε 100 Dojo, το Δήμο Θεσσαλονίκης και την Ioanna Kosmopoulou την αντιδήμαρχο παιδείας για την υποστήριξη και την παραχώρηση του χώρου στο Σχολείο για όλους "Tokei Maru" στο Include, την Κωνσταντινα Ταπρα για το δελτίο τύπου που ανέδειξε την σημαντική αυτή κοινωνική καινοτομία καθώς και τη δημοσιογράφο Αναστασία Καρυπίδου του Μακεδονικού πρακτορείου Ειδήσεων!

Συνεχίζουμε με ισχυρούς συμμάχους σε εθνικό και διεθνές επίπεδο Thess INTEC - Thessaloniki Innovation & Technology Center RTA Τεχνολογική ακαδημία της Λετονίας Velta Lubkina και όλη την ομάδα του Γ.Σ. Ηρακλής

Διαβάστε το αφιέρωμα πατώντας τον σύνδεσμο.